به دنیای زنبورعسل و زندگی سالم خوش آمدید، مفتخریم که بهترین و عالی ترین و طبیعی ترین ماده غذایی و دارویی دنیا را تقدیم شما می کنیم ...

زنبور نژاد قفقازی

نژاد قفقازی چیست  ؟
  Apis mellifera  caucasica

نژاد قفقازی دارای خرطوم بلند نسبت به زنبوران معمولی  میباشد و همین ویژگی این نژاد را در جهان برتر کرده که توان ذخیره و جمع آوری عسل بالایی دارد همچنین مقاومت بالایی در مقابل امراض زنبور عسل را دارا ست از نظر اندازه و رنگ بدن بسیار شبیه به زنبور کارنیولان میباشد.رنگ کیتینی آن تیره و اغلب دارای لکه های قهوه ای روی حلقه اول شکم است.موهای پشت سینه حشرات نر سیاه رنگ است و خرطوم بسیار بلند ۷/۴میلیمتری این زنبور را از دیگر زنبوران عسل متمایز می کند . و این نژاد در امر اصلاح نژاد همیشه حرف اول را میزند و پایه تمامی اصلاحات نژادی در جهان میباشد

رفتارنژادزنبور عسل قفقازی :

زنبورهای این نژاد در کندو بسیار ارام و بی آزارند.قدرت بچه دهی آنها نسبتا ضعیف است از این رو نژاد خوبی جهت تکثیر و عرضه میباشد .

در مقابل آفات و بیماریها  بسیار مقاوم بوده و قدرت تیمار بالایی دارند . شایان ذکر است که افرادی  درسایت های داخل بدون تحقیق و برسی و استفاده از لاینها  وسویه های خالص: این نژاد را ضعیف در مقابل بیماری نوزما و نیش زن معرفی کرده اند  که من در اینجا آن را اصلاح می کنم و به این دوستان میگویم که نژادی که شش ماه سال را زیر برف و رطوبت و سرمای منطقه قفقاز دوام میاورد وبره موم زیادی نیز تولید میکنه که خود این بره موم بلحاظ خواص آنتی بیوتیکی اش محافظ کندو در مقابل بیماری های قارچی میباشد چگونه ممکن است در مقابل نوزما ضعیف باشد  ؟ یا نژادقفقازی که پایه اصلاح نژادی در دنیا میباشد چگونه ممکن است نیش زن باشد ؟ پیشنهاد میگردد حتما جهت کشف حقیقت از این نژاد تهیه واستفاده گردد تا حقیقت برای همگان آشکار شود .لازم به توضیح میباشد که هر لاینی خارج از محدوده آب و هوایی خود پرورش و نگهداری شود که با آن آب و هوا سازگار نباشد مستعد بیماری بوده و محکوم به فناست .

ویژگی های زنبور عسل قفقازی

 زنبوران نژاد قفقازی به رنگ خاکستری بوده و دارای قدرت پروازی خاص و از قدرت گرده افشانی بیشتری نیز برخوردار می باشد  شهد خوبی از گیاهان مخصوصا شبدر و یونجه که دیگر زنبوران از جمع آوری آن بدلیل خرطوم کوتاه عاجز هستند جمع آوری می نمایند کاملا آرام و بی آزار و آرام هستند  مقاومت بیشتر در مقابل  آفات همچون مایت واروا را دارند  همچنین دارای زهر بیشتری نیز نسبت به سایر نژاد ها هستند که برای استحصال زهر بسیار مناسب میباشند   از این رو بعلت سازگار بودن با آب و هوای مناطق ما مخصوصا آذربایجان و به لحاظ سود آوری و تولید محصول بیشتر و زمستانگذرانی عالی و همچنین استارت بهار ه خوب و جمع آوری عسل بیشتر به لحاظ داشتن خرطوم بلند  برای مناطق سردسیر و معتدل توصیه میشود .

نژاد قفقازی دارای سویه های زیادی میباشد که بهترین آن نوع کارپاتکا و کلاندیم می باشد .

با توجه به ویژگی های متمایز و عالی این نژاد با بهگزینی و انتقال صفات برتر با استفاده از روش تلقیح مصنوعی  و تلخیص این نژاد و تکثیر آن گامی هر چند کوچک در صنعت زنبورداری برداشته انشالله بتوانیم با استفاده از این نژاد مقاوم و پر بازده رسالت خود را به زنبورداران منطقه آذربایجان و دیگر هموطنان عزیز علاقمند به استفاده این نژاد سود آور به انجام برسانیم.

فارم زنبور عسل اصغرپور با بهره جستن از امکانات به روز زنبورداری دنیا و دانش نوین زنبورداری و با استفاده از دانش و تجربیات داخلی و خارجی  در کنار فعالیتهای دیگر خود; اقدام به پرورش و تلقیح مصنوعی و در تکثیر این نژاد مفید قدم برداشته است.

دوستان علاقمند به پرورش نژاد قفقازی میتوانند جهت سفارش این ملکه از  قسمت تماس با ما  اقدام فرمایند .
 

توجه کنید:

تمامی ملکه های عرضه شده در این مرکز تا رسیدن به مقصد  دارای تضمین بوده و در صورت بروز هر مشکل در باربری عهده دار آن خواهیم بود فقط خواهشمندیم زنبورداران آماتور و تازه کار تماس نگیرن متشکریم .


دقت : جدیدا افرادی با واردن کردن ملکه های بی هویت قاچاق به نام نژاد قفقازی که دیده می شود هیبرید میدنایت هستند بدون تست و برسی با عناوین لاین و بریدر  اقدام به تبلیغ در شبکه های مجازی به پخش و فروش بین زنبوردارن با قیمت های نجومی کرده اند این مجموعه هیچ رابطه و همکاری با این افراد نداشته و نخواهد داشت لطفا در انتخاب خود دقت نمایید.

 مواظب ورود بیماری ها و آفات جدید به زنبورستانهای خود باشید.

متشکریم

 

***لذت واقعی زنبورداری  را با  نژاد  قفقازی تجربه کنید***

لطفا دقت نمایید  ملکه های خالص نژاد قفقازی در مناطق کوهستانی .سردسیر و معتدل کاربرد دارند و برای مناطق گرم و خشک و کویری مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با ایمیل avrinasal@yahoo.com  و شماره تلفن ۰۹۱۴۹۶۱۸۵۱۲ تماس حاصل فرمایید متشکریم

به اطلاع میرساند تا اطلاع ثانوی ثبت نام برای تولیدملکه متوقف میباشد چنانچه تولید گردد در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد

 

پشتیبانی آنلاین واتساپ
0