به دنیای زنبورعسل و زندگی سالم خوش آمدید، مفتخریم که بهترین و عالی ترین و طبیعی ترین ماده غذایی و دارویی دنیا را تقدیم شما می کنیم ...

درمان سرطان سینه با زهر زنبور عسل

 

درمان سطان سینه با زهر زنبور عسل

زنبور عسل این حشره مفید برای طبیعت و زیست انسانها و جانوران  یکی از معجزات خداوند بر روی کره خاکی میباشدکه تمامی تولیدات آن برای ما انسانها مفید بوده و حکم غذایی و دارویی دارد یک از فرآورده های زنبور عسل که خاصیت درمانی و همینطور استفاده پزشکی و دارویی دارد زهر می باشد که در واقع قدرت تدافعی زنبوران عسل بوده و انها را در مقابل تهدیدها در طبیعت معصون میدارد

زهر زنبور عسل به عنوان یک ماده دارویی کاربردهای زیادی در امر پزشکی و درمانی دارد و مقالات زیادی نیز در مورد خواص منحصر بفرد آن منتشر شده است به خصوص برای درمان و بهبود بیماری های خود ایمنی و ضعف سیستم ایمنی ولی به تازگی محققان برای نخستین بار دریافته‌اند که زهر زنبور عسل می‌تواند به عنوان درمانی برای دو نوع تهاجمی سرطان پستان به کار رود.

دانشمندان می‌گویند که ماده «ملیتین»، که تشکیل دهنده اصلی زهر زنبور عسل به شمار می‌رود، بر توده‌های سرطان پستان کارساز بوده است. ملیتین مولکولی است که احساس درد شدید را در پی گزش زنبور عسل ایجاد می‌کند.

این برای اولین بار است که پژوهشگران تاثیر مستقیم این ماده را بر دو نوع از تهاجمی‌ترین انواع سرطان پستان مشاهده و ثبت کرده‌اند.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان است و سال‌هاست که تلاش پزشکان برای درمان دو نوع شناخته شده و تهاجمی آن با نام‌های سرطان سه‌گانه منفی و سرطان HER2 مثبت با ضعیف‌ترین نتایج همراه بوده است.

اکنون دانشمندان استرالیایی در دو موسسه تحقیقات طبی و همچنین دانشگاه استرالیای غربی شهر پرت دریافته‌اند که ملیتین موجود در زهر زنبور عسل سلول‌های بدخیم این دو نوع سرطان را ریشه‌کن می‌کنند بدون اینکه تاثیری منفی روی سلول‌های سالم داشته باشند.

  رمزگشایی دانشمندان از پرواز و رقص گروهی زنبورهای عسل
   تکنیکی جدید در مطالعه زنبورعسل؛ برچسب زدن و ردیابی مکان های مورد علاقه زنبورها

دکتر سیارا دافی که هدایت این تحقیق را برعهده داشته است می‌گوید: «زهر شدیدا قابلیت کارآیی دارد. ما دریافته‌ایم که ملیتین می‌تواند سلول‌های سرطانی را در عرض ۶۰ دقیقه به طور کامل نابود کند.»

 

بنا به گفته پژوهشگران، ماده ملیتین تنها ۲۰ دقیقه پس از تماس با سلول سرطانی روند پیام‌رسانی شیمیایی آن را مختل می‌کند و مانع از رشد و تقسیم سلولی آن می‌شود.

دکتر دافی با اشاره به اینکه سیستم انتقال پیام شیمیایی برای رشد و تولید مثل سلول سرطانی حیاتی به شمار می‌رود، اضافه کرد: «ما فهمیدیم که (با تماس با ملیتین) این شاهراه‌های ارتباطی به سرعت قطع می‌شوند.»

مطالعه جدید نشان داده است که اگر زهر زنبور از ماده ملیتین خالی شود، قابلیت کشتن سلول‌های سرطانی را نیز از دست می‌دهد.

نتایج تحقیقات دانشمندان در نشریه علمی مطالعات سرطان‌شناسی نیچر منتشر شده است.

استفاده از زهر زنبور عسل برای درمان بیماری‌ها ریشه‌ای چند هزار ساله دارد، با این حال تمرکز علمی دانشمندان برای کشف نحوه عملکرد آن پدیده‌ای به نسبت جدید به شمار می‌رود.

نتایج آزمایشگاهی پیشتر نشان داده بود زهر زنبور عسل عملکردی موثر در از بین بردن توده‌های حاصل از سرطان پوست، ریه، تخمدان و پانکراس دارد.

جمله آخر خواهشمندیم به دلیل تخصصی بودن از استفاده خودسرانه زهر و نیش زنبور عسل بپرهیزید چرا که درمان زیر نظر پزشک و توسط افراد خبره و متخصص اپی تراپی و ونوم تراپی توصیه می شود .

پشتیبانی آنلاین واتساپ
0