زنبور نژاد قفقازی

ملکه نژاد قفقازی            

نژاد قفقازی چیست  ؟Apis mellifera  caucasica

نژاد قفقازی دارای خرطوم بلند نسبت به زنبوران معمولی  میباشد و همین ویژگی این نژاد را در جهان برتر کرده که توان ذخیره و جمع آوری عسل بالایی دارد همچنین مقاومت بالایی در مقابل امراض زنبور عسل را دارا ست از نظر اندازه و رنگ بدن بسیار شبیه به زنبور کارنیولان میباشد.رنگ کیتینی آن تیره و اغلب دارای لکه های قهوه ای روی حلقه اول شکم است.موهای پشت سینه حشرات نر سیاه رنگ است و خرطوم بسیار بلند ۷/۲میلیمتری این زنبور را از دیگر زنبوران متمایز می کند . و این نژاد در امر اصلاح نژاد همیشه حرف اول را میزندو پایه تمامی اصلاحات نژادی میباشد
رفتار:زنبورهای این نژاد در کندو بسیار ارام و بی آزارند.قدرت بچه دهی آنها نسبتا ضعیف است از این رو نژاد خوبی جهت تکثیر و عرضه میباشد .
در مقابل آفات و بیماریها  بسیار مقاوم بوده و قدرت تیمار بالایی دارند . شایان ذکر است که افرادی  درسایت های داخل بدون تحقیق و برسی و استفاده از لاینهای  خالص این نژاد را ظعیف در مقابل بیماری نوزما و نیش زن معرفی کرده اند  که من در اینجا آن را اصلاح میکنم و به این دوستان میگویم که نژادی که شش ماه سال را زیر برف و رطوبت و سرمای منطقه قفقاز دوام میاورد وبره موم زیادی نیز تولید میکنه که خود این بره موم بلحاظ خواص آنتی بیوتیکی اش محافظ کندو میباشد چگونه ممکن است در مقابل نوزما ظعیف باشد  ؟ پیشنهاد میگردد حتما جهت کشف حقیقت از این نژاد تهیه و تحقیق گردد تا حقیقت برای همگان آشکار شود .لازم به توضیح میباشد کههر لاینی خارج از محدوده آب و هوایی خود پرورش و نگهداری شود که با آن آب و هوا سازگار نباشد مستعد بیماری بوده و محکوم به فناست .
 این زنبوران دارای رنگ خاکستری بوده و قدرت پروازی و گرده افشانی بیشتری نیز دارد  شهد خوبی از گیاهان مخصوصا شبدر و یونجه که دیگر زنبوران از جمع آوری آن بدلیل خرطوم کوتاه عاجز هستند جمع آوری می نمایند کاملا آرام و بی آزار هسند  مقاومت بیشتر در مقابل  آفات همچون کنه واروا را دارند  همچنین دارای زهر بیشتری نیز هستند که برای استحصال زهر بسیار مناسب میباشند   از این رو بعلت سازگار بودن با آب و هوای مناطق ما مخصوصا آذربایجان و به لحاظ سود آوری و تولید محصول بیشتر و زمستانگذرانی عالی و همچنین استارت بهار ه خوب و جمع آوری عسل بیشتر به لحاظ داشتن خرطوم بلند  برای مناطق سردسیر و معتدل توصیه میشود .
از این رو ما  با بهگزینی و انتقال صفات برتر با تلقیح مصنوعی  و تلخیص  این نژاد و تکثیر آن گامی هر چند کوچک در صنعت زنبورداری برداشته انشالله بتوانیم با استفاده از این نژاد مقاوم و پر بازده رسالت خود را به زنبورداران منطقه آذربایجان و دیگر هموطنان عزیز علاقمند به استفاده این نژاد سود آور به انجام برسانیم.
فارم زنبور عسل اصغرپور با بهر ه جستن از امکانات به روز زنبورداری دنیا و دانش نوین زنبورداری و با استفاده از دانش و تجربیات داخلی و خارجی خود در کنار فعالیتهای دیگر خود اقدام  بکار پرورش و تلقیح مصنوعی و تکثیر این نژاد مفید قدم برداشته است
دوستان علاقمند به پرورش نژاد قفقازی میتوانند جهت سفارش این ملکه از  قسمت تماس با ما  اقدام فرمایند .
 

 فروش ملکه نژاد قفقازی

 
زمان تحویل اولین سری ملکه ها بدلیل اسکان دائمی در منطقه سردسیر اوایل خردادماه  هر سال میباشد.

 

توجه کنید تمامی ملکه های عرضه شده در این مرکز تا رسیدن به مقصد  دارای تضمین بوده و در صورت بروز هر مشکل در باربری عهده دار آن خواهیم بود فقط خواهشمندیم زنبورداران آماتور و تازه کار تماس نگیرن متشکریم .

دقت : جدیدا افرادی با واردن کردن ملکه های بی هویت قاچاق به نام نژاد قفقازی که دیده می شود هیبرید میدنایت هستند  بدون تست و برسی با عناوین لاین و بریدر  اقدام به پخش و فروش بین زنبوردارن با قیمت های نجومی کرده اند این مجموعه هیچ رابطه و همکاری با این افراد نداشته و نخواهد داشت لطفا در انتخاب خود دقت نمایید.

 مواظب ورود بیماری ها و آفات جدید به زنبورستانهای خود باشید.

متشکریم

 

 
 

 

 

از اول آبان ماه هر سال  ثبت نام انجام خواهد شد

هر ساله بصورت ۲ مرحله  و محدود ملکه تولید و توزیع خواهد شد خرداد ماه . تیر ماه .

***لذت واقعی زنبورداری  را با  نژاد  قفقازی تجربه کنید***

لطفا دقت نمایید  ملکه های خالص در مناطق کوهستانی .سردسیر و معتدل کاربرد دارند و برای مناطق گرم و خشک و کویری مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

اطلاعیه : با توجه به حجم سفارش معوقه سال ۹۹ و تکمیل آن ; در سال جاری ثبت سفارش برای سال کاری ۱۴۰۰ نداریم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با ایمیل avrinasal@yahoo.com  و شماره تلفن ۰۹۱۴۹۶۱۸۵۱۲ تماس حاصل فرمایید متشکریم

فیلم لاینهای خالص قفقازی مابا خلوص بالای ۹۵درصد

4 thoughts on “زنبور نژاد قفقازی

    • مدیریت سایت says:

      باسلام دوست عزیز اگر خوب نگاه کنید میتونید ببینید هم در صفحه اصلی موجود هست و هم در این صفحه

  1. admin says:

    با سلام دوست عزیز برای مناطق آذربایجان بهترین نژاد قفقازی میباشد ولی متاسفانه ثبت نام نداریم هر سال ابان ماه ثبت نام ملکه از طریق همین قسمت به اطلاع علاقمندان میرسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *